Adres: ul. Plac Uniwersytecki 3 96-130 Głuchów 

Apel Dyrektora Szkoły w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa

1 marca 2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W związku ze zwiększoną zachorowalnością uczniów (objawy grypopodobne, przeziębienia) a także, nielicznymi sytuacjami przysyłania chorych dzieci do szkoły (duży katar, kaszel, gorączka, złe samopoczucie) zwracam się z prośbą do rodziców o nieposyłanie przeziębionych i chorych uczniów do szkoły.

Wychowawcy i nauczyciele przeprowadzą w klasach krótkie pogadanki na temat zasad przestrzegania higieny, jak również w łazienkach szkolnych zostaną wywieszone się instrukcje „ Jak skutecznie myć ręce?”.

W zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronowirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej rekomenduje, że jeśli osoba nie miała kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw. Jeśli osoba wróciła z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne powinna niezwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno– epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno- zakaźnego.Na bieżąco sprawdzane są komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. http://www.gov.pl/koronawirus

Katarzyna Jochym Dyrektor ZS w Głuchowie