Adres: ul. Plac Uniwersytecki 3 96-130 Głuchów 

Gwiazdka dla Afryki

 

Projekt „Gwiazdka dla Afryki”, do którego przystąpiliśmy,  jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone. W związku z tym postanowiliśmy uświadomić sobie, rodzicom, znajomym, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy krajów globalnego Południa, jak ważne jest zagwarantowanie im warunków do prawidłowego rozwoju. Zdaliśmy sobie sprawę, że my też możemy zrobić, by zmienić tę sytuację. W związku z tym przygotowaliśmy symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych przez nas ozdobnych pudełeczkach umieściliśmy symboliczne szczepionki, które przekazaliśmy dzieciom w Afryce. Mamy świadomość, że koszt jednej szczepionki jest niewielki, że nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka!

W celu rozpropagowania szczytnej inicjatywy przygotowaliśmy prezentację w oparciu o materiały, które otrzymaliśmy od organizatorów. 6 XII społeczności szkolnej zaprezentowaliśmy działalność UNICEF-u oraz przedstawiliśmy cel tegorocznej akcji. Natomiast 17 stycznia spotkaliśmy się z rodzicami, którzy chętnie wsparli nasze działania.

11 lutego Komisja w składzie: uczennice – Magdalena Dyśko, Marzena Klepaczka, Ewelina Pońska, Honorata Chojnacka – opiekun, podsumowała zbiórkę funduszy zebranych w ramach akcji „Gwiazdka dla Afryki”.

Komisja dokonała wpłaty w tutejszym Banku Spółdzielczym, a tym samym przekazała zebrane fundusze na rzecz dzieci w Sierra Leone.

Wszystkim, którzy wsparli nasze działania, serdecznie dziękujemy.