Adres: ul. Plac Uniwersytecki 3 96-130 Głuchów 

Mądre żywienie

 

Nasza przygoda z programem ,,Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”…

We wrześniu uczniowie klasy II kształcącej techników żywienia podjęli wyzwanie i przystąpili do konkursu na redaktorów portalu ,,Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Do konkursu przystąpiła młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z całej Polski. Prace konkursowe przygotowali Bożena Adamiec i Mateusz Staruch. Tematem był wpis na blog - ,,Od dziś zaczynamy mądre żywienie”. Dzięki zgłoszeniu naszych młodych redaktorów mogliśmy wziąć udział w II etapie programu.  18 listopada 2013 r. gościliśmy w szkole dietetyka panią Magdalenę Marciniak, która we wszystkich klasach przeprowadziła prelekcje z zakresu zdrowego żywienia. Chłopcy z klasy I uczestniczyli w badaniach antropometrycznych, które posłużą Polskiemu Towarzystwu Dietetyki do opracowania ogólnopolskiego raportu na temat stanu odżywienia młodzieży. Pani dietetyk służyła indywidualnymi konsultacjami dla uczniów naszej szkoły z zakresu prawidłowego odżywiania.

Dzięki przystąpieniu do programu PTD ,,Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” szkoła wzbogaciła się o nowe scenariusze i materiały dydaktyczne. Panie Maria Marcinkiewicz i Katarzyna Jochym zrealizowały na ich podstawie wiele interesujących lekcji we wszystkich klasach kształcących techników żywienia. Każde zajęcia poprzedzał i kończył test wiedzy żywieniowej. Ponadto każdy uczeń uczestniczący w zajęciach pisał sprawozdanie, w którym zastanawiał się nad swoim obecnym jadłospisem i próbował dokonywać jego prawidłowej modyfikacji. Dzięki realizacji programu poszerzyła się wiedza naszych uczniów z zakresu prawidłowego i mądrego żywienia. W najbliższym czasie mamy nadzieję uzyskać CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWE ŻYWIENIE.

 

 

Treść wpisu na blog o temacie „Od dziś zaczynamy mądre żywienie” (fragmenty)

 

Siema, siema;).

 

Mam na imię Bożena i chciałam dodać parę słów od siebie na ten bardzo ciekawy temat;).

 

Myślę, że kobiety w każdym wieku, zwłaszcza nastolatki, chcą mieć idealną figurę, aleee czy to takie proste?

 

Bardzo często sprawdza się zasada: „Odchudzaj się cały dzień, a wieczorem dopadnij do lodówki ”;D Jest to jeden z najgorszych błędów, gdyż nasza przemiana materii w nocy pracuje dużo wolniej niż za dnia, więc lepiej zjeść lekkie śniadanie, obiad i podwieczorek niż podjadać po nocy i testowaćświatło w lodówce 😉

 

A teraz trochę dobrego 😉

 

Ruch, bieganie i ćwiczenie - w zamian ciało jak marzenie ;D

 

I nie chodzi tu o wyścigi do lodówki, lecz o zmianę trybu życia 😉

 

Ściskanie i przepychanki w autobusie czy w innym środku komunikacji miejskiej zamień na rower lub rolki - po prostu sprawdź wytrzymałość swoich nóg - na pewno lepiej na tym wyjdziesz i zaoszczędzisz trochę kasy 🙂

 

A może fitness?

 

Jeśli masz trochę wolnego czasu i nudzi Cię ciągłe granie i przesiadywanie na Facebooku, zapisz się na takie zajęcia (stają się one bardzo modne), albo włącz ulubioną muzykę, użyj swej wyobraźni i ćwicz samodzielnie w domu.

 

POŁĄCZ PRZYJAZNE Z POŻYTECZNYM 😉

 

BAW SIĘ DOBRZĘ I ZACHWYCAJ PIĘKNĄ FIGURĄ 😉

 

 

MATEUSZ

Cześć!

  • Od dziś rozpoczynam odżywiać się zdrowo – chyba do tego wreszcie dojrzałem!!!!!!!!!

  •  Rozpocznę od najłatwiejszego – zrezygnuję z „energetyków”.

  • Są gotowe rozwiązania jak smacznie i zdrowo się odżywiać, NIC NIE TRACĄC !!!!!

 

  • Trochę ćwiczeń też nie zaszkodzi 😛

 

  • Może i trochę szkoda z tego rezygnować …………, ale czy warto mścić się na swoim zdrowiu?!!!!!!!